Профнастил

Це виріб з листа оцинкованої/алюмооцинкованої сталі, яке після прокату на станку набуває задану профільну структуру. Зовні профнастил є профільованим листом трапецієподібної або хвилеподібної форми, який надає йому поперечну і, особливо, поздовжню жорсткість.

Виходячи з ринкової необхідності профнастилу, інснують такі його різновиди:

По застосуванню:

– покрівельний і фасадний.

Типорозміри профілю:

– асиметричний, симетричний.

Згідно форми перетину:

–  трапецієподібний, хвилеподібний.

Використовуваний метал:

– з поліестеровим/матполіестеровим, ізз захисним лакофарбовим покриттям, оцинкований/алюмооцинкований.

Профлист використовують як захисну конструкцію в комерційному та промисловому будівництві. Сфера застосування профлиста – покрівля, стінові панелі, підвісні стелі, оздоблення аркових поверхонь і перегородок, вертикальна і горизонтальна обшивка стін, огороджувальні конструкції і паркани.

Для поліестерового/матполіестерового покриття сталевих оцинкованих/алюмооцинкованих листів використовуються:

Поліестер – одне з найпопулярніших покриттів. Це бюджетне покриття товщиною 25 мкм може бути використане в багатьох кліматичних поясах; воно має малий ступінь «вигорання» кольору і високий ступінь протистояння корозійним процесам.

Матовий поліестер – за своїми характеристиками схожий на свій глянцевий аналог. Безперечною перевагою цього покриття є «оксамитова» поверхня, завдяки якій покрівля з таким покриттям не відблискує і більш стійка до механічних ушкоджень.

Профнастил є універсальним облицювальним матеріалом, який застосовують як для стін і парканів, так і для покрівель.

Монтаж покрівельного профнастилу проводиться по розрізненій або суцільній обрешітці. Для недопущення критичного прогину листів профнастилу необхідно при безпосередньому монтажі витримати розрахунковий крок прогонів. Обрешіткою можуть бути: металевий оцинкований профіль, дерев’яний брус, дошка, які кріплять від карниза до коника. Правильний монтаж прогонів обрешітки – гарантія довговічності вашої покрівлі. Перед монтажем обрешітки по кроквах рекомендується укласти паробар’єр.


Профнастил покрівельний рекомендується укладати на покрівлю з ухилом не менше 14 °. При ухилах покрівлі від 14 до 20 ° слід використовувати обрешітку з дерева.

Загальні рекомендації при монтажі:

– профнастил завжди кріпиться в точці зіткнення листа і обрешітки. Це перешкоджає виникненню небажаних деформацій.

– до стартового елементу обрешітки «перші» листи кріпляться в кожну гофру, щоб протистояти відриву листа вітром.

– з боку вітрової планки профнастил кріпиться в кожну хвилю.

– весь лист повинен бути притиснутий до кожного брусу обрешітки, кріплення в кожну другу обрешітку – через гофру.

У таблиці нижче наведено мінімальні допустимі розміри перетину прогонів при заданому кроці обрешітки і крокв. Під снігозатримувачами і в передбачуваних місцях утворення варто крок обрешітки зменшити.

Для отримання повної

кваліфікованої консультації

заповніть форму і найближчим часом

з Вами зв’яжеться наш менеджер