Тепловізійне обстеження

Теплоаудит або тепловізійне обстеження – це аналітично – експериментальне вивчення споруд та систем на предмет тепловтрат.

Теплоаудит – це складова частина енергоаудита.

Теплоаудит може виконуватися як самостійно так і в складі енергоаудиту.

Проводиться за допомогою спеціального обладнання – тепловізора (FLIR T420).

Застосування технологій тепловізійного обстеження в будівництві

Огляд з використанням тепловізійних камер – це ефективний непроникаючий засіб контролю за станом будівель. Камери стали одним з найцінніших інструментів для діагностики різних споруд. Тепловізійна камера дозволяє легко виявити, зафіксувати і усунути проблеми ще до того, як вони приведуть до поломок і зажадають значних витрат на ремонт.

Діагностичний огляд будівлі з використанням тепловізійної камери допомагає:

 • візуалізувати втрати енергії;
 • виявити дефекти ізоляції;
 • знайти джерела витоку повітря;
 • виявити вологість в ізоляції, на даху і стінах як у внутрішніх, так і в зовнішніх конструкціях;
 • виявити цвіль і погано ізольовані ділянки;
 • виявити теплові мости;
 • виявити місця просочування води в плоских перекриттях;
 • виявити прориви в трубопроводах гарячої води;
 • виявити пошкодження конструкцій;
 • контролювати сушку будівель;
 • виявити дефекти гідромагістралей і ліній центрального опалення;
 • виявити несправність електрообладнання.

Тепловізійні камери – це ідеальний інструмент для виявлення дефектів в будівлях, оскільки вони дозволяють бачити те, що не видно неозброєним оком. ІЧ-Зображення дає можливість заздалегідь отримувати відомості про проблемні ділянки. За допомогою тепловізійної камери можна на власні очі ПОБАЧИТИ більшість дефектів.

Зображення з точними даними про температуру дає фахівцеві в області будівництва важливу інформацію про стан ізоляції, проникнення вологи, освіті цвілі, а також про несправності електрообладнання, наявність теплових мостів і стан систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря.

Тепловізор – це настільки цінний і багатофункціональний інструмент, що перерахувати всі сфери його застосування просто невозможливо. Способи використання технології тепловізора розробляються щодня.

Дефекти ізоляції і витоку повітря.

Тепловізійне обстеження – це відмінний засіб для пошуку в будівлях таких дефектів, як відсутність ізоляції, розшарування штукатурки і конденсація.

Каркасна конструкція. Багато секцій ізоляції відсутні, про що свідчать теплі відтінки.

Склад зі значними витоками теплого повітря між стіною і дахом. Для усунення енерговитрат ці стики слід герметизувати.

Скляний дах над атріумом. Він водонепроникний, але не герметичний. Тепле повітря виходить назовні під впливом надлишкового тиску. Цю проблему можна вирішити за рахунок герметизації скляного даху.

Ця будівля тепліша зсередини. Вона являє собою багатошарову конструкцію «бетон – ізоляція – бетон». Одна із секцій ізоляції відсутня, що неможливо побачити неозброєним оком ні зсередини, ні ззовні. Тепловізійна камера здатна побачити те, що недоступно для людського ока.

Щоб знайти ділянки з відсутньою ізоляцією і втратами енергії за допомогою тепловізійної камери, необхідна різниця температури всередині і зовні будівлі не менше 10 ° C. Якщо використовується камера з більш високою роздільною здатністю і теплової чутливістю, ця різниця може бути менша. У місцях з холодним кліматом побудови часто оглядаються в зимовий час. На територіях з більш теплим кліматом, де необхідно забезпечити достатню ізоляцію будівлі для утримання повітря, охолодженого внутрішніми системами кондиціонування, проводити тепловізійний огляд найкраще в літні місяці.

Частини стіни з відсутньою ізоляцією.

На термічному зображенні чітко видно дефект ізоляції стіни під вікном.

Виявлення витоків повітря

Виток повітря веде до підвищення рівня енергоспоживання і часто викликає неполадки в системах вентиляції. Крім того, вони можуть стати причиною конденсації в будівлі, що, в свою чергу, веде до погіршення внутрішнього мікроклімату. Щоб виявити виток повітря за допомогою тепловізійної камери, повинна бути різниця температур всередині будівлі і за його межами, а також перепад тиску. За допомогою тепловізійної камери можна виявити характерні термічні малюнки, що виникають в ситуації, коли холодне повітря проникає через негерметичний ділянку конструкції, протікає вздовж поверхні і охолоджує її. Дослідити будівлю за допомогою такої камери завжди слід з того боку, де спостерігається негативний тиск. Витоку повітря часто можна виявити за допомогою методу нагнітання, званого також перевіркою BlowerDoor.

На зображенні видно виток повітря між стелею і вікном.

Виявлення вологи

Пошкодження під впливом вологи – це найпоширеніша причина руйнування будівель. Виток призводить до утворення конденсату всередині стін, підлог і стель. Ізоляція висихає повільно, тому вона стає основним осередком освіти цвілі і грибків. Сканування за допомогою тепловізійної камери дозволяє виявити вологу, яка створює сприятливе середовище для утворення цвілі. Можна відчувати її запах, але не мати уяви, де вона утворюється. Тепловізійна перевірка визначить, де розташовуються вологі ділянки, які є серйозною загрозою для здоров’я.

Вологу важко виявити, і одним з методів пошуку є зміна температури конструкції. Вологі матеріали буде чітко видно, оскільки їх температура змінюється набагато повільніше, ніж температура сухих матеріалів. У той час як інші засоби дозволяют виміряти температуру тільки в одній точці, тепловізійні камери здатні швидко просканувати цілу ділянку.

Проникнення вологи в підлогу, невидиме для людського ока, добре помітно на термічному зображенні.

Термічне зображення одної стелі. На лівому зображенні температура в приміщенні була піднята шляхом нагрівання, завдяки чому вологість стала чітко видна.

Теплові мости

Ще однією сферою застосування тепловізійних камер є пошук теплових мостів – місць в будівлі, де відбувається втрата енергії.

Тепловий міст – це область, в якій корпус будівлі має меншу теплостійкість. Його утворення пояснюється певними особливостями конструкції. Тепло перетікає по шляху з мінімальним опором – з нагрітого простору назовні.

Типові наслідки виникнення теплових мостів:

 • зниження температури внутрішніх поверхонь; іноді це навіть призводить до конденсації, особливо в кутах;
 • значне збільшення втрат тепла;
 • холодні ділянки в будівлях.

На зображенні видно тепловий міст на одному з поверхів.

На термічному зображенні видно теплові мости між балками перекриття і суміжними стінами.

Гідромагістралі і центральне опалення

У місцях з холодним кліматом іноді підігріваються тротуари і зони паркування. У системах центрального опалення розподіляється тепло (часто утворюється пара), яке проводиться централізовано і використовується для обігріву житлових приміщень та комерційних будівель. Термографічна перевірка дозволяє легко виявити дефекти трубопроводів в підземних системах опалення. Тепловізійна камера допомагає визначити точне місце розташування дефекту і тим самим скоротити обсяг ремонтних робіт.

Тепловізійна аерозйомка виявляє виток, а також дефекти ізоляції в системі центрального опалення.

Дефекти в системах центрального опалення легко виявляються за допомогою тепловізійної камери.

Пошук місць просочування води в плоских перекриттях

Тепловізійне обстеження також дозволяє виявити протікання в плоских перекриттях.

Вода зберігає тепло довше, ніж матеріал покрівлі, і тому легко виявляється тепловізійною камерою пізно ввечері або вночі, коли дах вже охолов.

Ремонт протікаючих ділянок набагато економніше, ніж заміна даху.

Просочування води в плоских перекриттях.

Виявлення витоків в системах обігріву підлог

Технологія теплобачення – це простий і зручний засіб для перевірки труб на наявність витоків. Вона буде ефективна, навіть якщо водяний трубопровід прокладений під підлогою або штукатуркою. Тепло труб випромінюється через поверхню, і термічний малюнок легко розпізнається за допомогою тепловізійної камери.

На термічному зображенні видно витік в системі обігріву під підлогою.

Контроль якості

Технологія теплобачення також використовується для контролю якості та огляду нових будівель.

Під час сушіння конструкцій термічні зображення дозволяють спостерігати за ходом висихання і вживати заходів для його прискорення.

Якщо вдасться зробити цей процес швидше і за допомогою тепловізійної камери довести, що конструкція висохла, будівлю можна передавати замовнику раніше.

Реконструкція будівель

Теплобачення допомагає отримати цінну інформацію під час реконструкції будівель і пам’ятників. На термічному зображенні чітко видно елементи каркаса, приховані під мінеральної штукатуркою. Це дозволяє прийняти рішення про доцільність оголення цих елементів. Відділення штукатурки від стіни також можна виявити на дуже ранній стадії, що дозволяє вжити заходів для консервації.

Теплобачення дозволяє чітко бачити внутрішні конструкції.

Трубопроводи

Це ідеальна технологія для виявлення засмічених і пошкоджених труб, а також інших проблем в трубопровідних системах. Визначити точне місце розташування дефекту можна навіть в трубах, які прокладені під підлогою або в стіні. Для цього достатньо просто пропустити через них гарячу воду. Випромінюване тепло дозволить чітко побачити проблемну ділянку на термічному зображенні.

Теплобачення допомагає знаходити неполадки в трубах.

Системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря

Системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря потребують ретельного технічного обслуговування. Вони подають повітря потрібної вологості і температури, а також фільтрують з нього домішки, які містяться в приміщеннях. Технологія тепловізора допомагає оцінити працездатність таких систем. Їх несправність може привести до зниження якості повітря в приміщенні.

Несправність електрообладнання

У будь-якій будівлі міститься безліч електричних компонентів. Теплобачення можна використовувати для перевірки розподільних шаф, запобіжників, проводів та інших елементів. За допомогою тепловізійних камер можна виявити несправності, які не видно неозброєним оком, і усунути їх. Невирішені проблеми в електросистемі можуть вести до суттєвого підвищення температури. Крім того, можливе утворення іскор, які здатні викликати пожежу

Один із запобіжників перегрівається, будучи потенційним джерелом загоряння.

Використання тепловізійних камер для огляду сонячних панелей

Сонячні панелі перетворюють сонячну енергію в електричну, яка коштує грошей. Сонячна енергія може бути прибутковим вкладенням. Однак, щоб отримувати максимальний дохід і високу вихідну потужність протягом десятиліть, необхідно якісне обладнання. Сонячний модуль – найважливіша частина сонячної установки – повинен бути здатний безперервно виробляти електрику протягом довгих років. Тепловізійні камери допомагають домогтися його надійної роботи протягом всього терміну служби.

У міру того як запаси викопних видів палива зменшуються, ціни на вугілля та газ підкорюють нові висоти. Багато хто починає використовувати енергію Сонця, яка ніколи не вичерпається. Однак сонячні панелі схильні до зносу. У зв’язку з цим фахівці в галузі будівництва з усього світу використовують тепловізійні камери для огляду сонячних панелей.

Огляд сонячних панелей

Перевірка сонячних панелей із застосуванням тепловізійних камер має ряд переваг. Аномалії добре видно на чітких термічних зображеннях, а тепловізійні камери, на відміну від інших засобів аналізу, можна використовувати для огляду сонячних панелей навіть під час їх роботи. Нарешті, тепловізійні камери дозволяють швидко перевіряти великі ділянки.

З їх допомогою проблемну ділянку можна виявити і відремонтувати ще до виникнення неполадок і збоїв. Однак не кожна тепловізійна камера підходить для огляду сонячних фотоелементів. Крім того, існують певні правила і рекомендації щодо проведення перевірок та тлумачення їх результатів.

Ці червоні точки позначають елементи, які значно тепліше інших, що вказує на дефекти в з’єднаннях.

Ця гаряча точка в сонячному фотоелементі говорить про його пошкодженні.

Вартість тепловізійного обстеження будівель для пошуку витоку тепла:

Фасад (покрівля) <1 000 м2 – 5 грн / м2 (зі звітом на електронну пошту), 4 грн/м2 (тільки зйомка і усна консультація). Мінімум 3 000 грн.

Фасад (покрівля) 1 000 – 5 000 м2 – 4 грн/м2 (зі звітом на електронну пошту), 3 грн / м2 (тільки зйомка і усна консультація)

Фасад (покрівля) від 5 000 м2 – 3 грн / м2 (зі звітом на електронну пошту), 2,5 грн / м2 (тільки зйомка і усна консультація)

Тепловізійне обстеження електроустаткування ціна:
Теплоаудит електрощитових
₴від 2000 грн
Тепловізіонная зйомка кабельних трас
₴20 грн/м.п.
Обстеження тепловізором трансформаторів
₴від 2500 грн
Обстеження тепловізором сонячних електростанцій
₴від 2000 грн
Пошук комунікацій, трас опалення і ГВП, пошук протікання:
₴від 1200 грн / годину

ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПОВНОЇ КВАЛІФІКОВАНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ І НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ З ВАМИ ЗВ’ЯЖЕТЬСЯ НАШ МЕНЕДЖЕР