1. Різання листових заготовок

Установка термічного різання з числовим програмним управлінням, яку ми використовуємо для розкрою листового металопрокату, дозволяє розрізати листи від 6 до 100 мм завтовшки з технологічною точністю до ± 1 мм. На даному обладнанні ми здійснюємо нарізку смуг металу, які згодом стають полицями і стінками зварного двотавру, а також порізку деталей зі складною геометрією (фланців, опорних плит колон, косинок і т.д.) Швидкість різання, в залежності від товщини металу, доходить до 1 метра в хвилину.

Частина деталей, що мають прямокутну або квадратну форму заготовлюються на гільйотинних ножицях.

2. Фрезерування кромок

При великих товщинах металу для дотримання технології зварювання необхідно проводити підготовку кромок зварювальних деталей. Це проводиться шляхом зняття на краях деталей фаски під заданим кутом.

Дана операція може проводитися як на спеціальному кромкофрезерному верстаті, так і вручну за допомогою спеціального приладдя.

3Складання балок  балок

Підготовлені заготовки (смуги) укладаються за допомогою крана на вхідний конвеєр складального стану, позиціонуються і фіксуються за допомогою комплектів роликів складального стану. Потім складальний стан, відповідно до вихідних параметрів стінки і полиць, робить центрування і гідравлічне обтиснення заготовок, проводиться зварювання балки прихватками по всій довжині.

Процес складання:

– складання профілю T-подібної; до нижньої полиці двотавру приварюється на прихватках стінка двотавру під кутом 90 °

– зібрана таврова конструкція за допомогою крана кантується на 180 ° і повертається на вхідний рольганг складального стану;

–  відбувається зварювання прихватками другої полиці двотавру.

4. Зварювання поясних швів

Під час зварювання поясних швів балка розташовується на стапелях портальної зварювальної установки під кутом 45 градусів (тип шва «у човник»). Дана технологія забезпечує гарне проварювання і плавний перехід зварювального шва до основного металу. На портальній зварювальній установці змонтовані два комплекти зварювальних головок, які можуть переміщатися в горизонтальному або вертикальному напрямку і здійснюють зварювання одночасно з рухом порталу по рейках.

Зварювальні голівки оснащені лазерною системою стеження за положенням зварного шва. Також на установці розташовується система подачі, фільтрації і прибирання зварювального флюсу. У процесі зварювання поясних швів встановлені раніше прихватки переплавляються і стають частиною зварного шва.

5. Виправлення грибоподібності полиць

Під час зварювання поясних швів неодмінно виникає порушення “геометрії” полиць балки – “грибоподібність”, яка з’являється в результаті нерівномірного нагрівання металу по ширині полиці.

Верстат для виправлення зварних двотаврових балок призначений виправляти цю деформацію, шляхом її прокатки через систему роликів, використовуючи при цьому властивості пружності металу. Даний спосіб правки виключає пошкодження готової балки, а також не впливає на поясні шви і виключає виникнення тріщин у зварних швах.

6. . Складання та обварювання металоконструкцій

Для виробництва металоконструкцій, крім зварної двотаврової балки, також часто використовуються гарячекатані двотаври, швелер, кутники, профільні і круглі труби.

Заготівля елементів з гарячекатаного прокату проводиться на стрічкопилкових верстатах, які дозволяють здійснювати різання елементів не тільки під прямим, але і під заданим кутом.

Збірка конструкцій проводиться відповідно до вимог креслень на конкретний елемент. Після складання конструкцій на прихватках і контролю правильності геометрії, елементи передаються на остаточне обварювання, що здійснюється напівавтоматичним зварюванням у середовищі захисного газу.

7. Очистка та фарбування

Після обварювання конструкції очищають від бризок і напливів металу, після чого проводиться дробоструменеве очищення конструкцій. Дробоструменева установка – це різновид обладнання, призначеного для очищення металевих конструкцій перед проведенням фарбувальних робіт.

Машина створює потужні струмені сталевого дробу, спрямовані на поверхню конструкції під різними кутами, які видаляють іржу, окалину, різні забруднення. Після проходження елементів конструкцій через дробеструменеву камеру, ми отримуємо чисту шорстку поверхню металу, що має чудову адгезію до лакофарбового покриття.

Після закінчення очисних робіт, знежирення і знепилювання конструкції ґрунтують та фарбують відповідно до побажань Замовника і вимог проектної документації. На вибір пропонуються різні варіанти захисту металоконструкцій від корозії – від нанесення тимчасового транспортного шару ґрунтовки до якісного фарбування сучасними системами антикорозійного захисту.