Металоконструкції

На виробничих площах компанії «Термастіл», які сумарно складають більше 5000 м.кв. ми маємо можливість щомісяця виробляти до 400 тон металоконструкцій і зварної двотаврової балки.

Даний показник стрімко зростає, оскільки технології виготовлення металоконструкцій регулярно удосконалюються, а технічне обладнання – модернізується.

Варто відзначити, що наша компанія укомплектована обладнанням виробництва кращих торгових марок – «FAGOR», «LINCOLN ELECTRIC», «FRONIUS». А в поєднанні з використанням в технологічних процесах зварювальних матеріалів провідних виробників, таких як ESAB і LINCOLN, ми отримуємо незмінно високу якість металоконструкцій, яка була схвалена висновками провідних європейських сертифікаційних органів.

Персонал, задіяний у зварювальному виробництві постійно вдосконалює свій професійний рівень. Зварники складають іспити на відповідність європейським нормам згідно ISO 9606-1 і ISO 14732. Технології зварювання, які ми застосовуємо на виробництві, відповідають вимогам ISO 15614-1.

Виготовлення металоконструкцій ми проводимо в кілька етапів. Нижче описані основні з них.

  • Процес розкрою металу;
  • Процес складання і обварювання каркасних елементів;
  • Проведення очищення конструкції;
  • Нанесення антикорозійного захисту.

Кожен з етапів виготовлення металоконструкцій проводиться під ретельним наглядом наших співробітників з відділу технічного контролю. Вони найретельнішим чином перевіряють геометричні розміри конструкцій, коректність виконаних вирізів і отворів, рівень якості зварювання і фарбування, кожен елемент конструкції супроводжується заводським паспортом якості.

ЗВАРНІ МЕТАЛЕВІ КОЛОНИ

Зварні металеві колони – це один з основних елементів каркасу будівлі. Вони приймають на себе все навантаження і передають його на фундамент, виконують основну несучу функцію каркасу. Від їх стійкості залежить міцність будівлі і, відповідно, безпека людей, які знаходяться всередині.

Саме від обраного типу колон залежить проектування майбутніх фундаментів, вузлів з’єднання елементів конструкцій, що примикають до колон (балок, розпірок, елементів розшивки стінового огородження).

Також важливим фактором у виборі конструкції колон є їх зовнішній вигляд, так як часто вони виступають у вигляді елементів дизайну внутрішнього інтер’єру і зовнішньої обробки будівлі.

В якості сировини для виробництва зварних колон можуть виступати як зварна двотаврова балка, так і гнуті і гарячекатані швелери, двотаври, кутники, круглі і профільні труби, листовий прокат.

За призначенням зварні колони можна розділити на основні (приймають сумарні навантаження від будівлі) і фахверкові (приймають тільки вітрові навантаження або потрібні тільки на час монтажу у вигляді додаткових підпірних конструкцій).

За конструктивним рішенням колони можуть бути суцільними або наскрізними, постійного або змінного перерізу, ступінчасті або роздільні.

Але незалежно від свого конструктивного рішення, всі типи колон мають схожий набір елементів, таких як база, стрижень колони, оголовок, фасонні елементи.

БАЛКИ ПОКРИТТЯ І ПЕРЕКРИТТЯ

Балки покриття та перекриття часто використовуються в одно- і багатоповерховому промисловому і цивільному будівництві для облаштування покрівлі та міжповерхового перекриття. Працюючи разом з колонами будівлі, приймаючи на себе вагу снігового покриву на покрівлі, вітрові навантаження, сейсмічні коливання, забезпечують жорсткість і стійкість металевого каркасу.

За допомогою сталевих зварних балок покриття можна перекривати великі прольоти будівель (до 40 м.) і забезпечувати надійну експлуатацію вбудованого підвісного кранового обладнання. Можуть виготовлятися як з постійним, так і зі змінним перерізом.

Зварні балки перекриття, в свою чергу, допомагають реалізувати індивідуальні конструктивні рішення при облаштуванні балкових клітин перекриття в багатоповерховому будівництві з урахуванням вимог з безпеки і зовнішнього вигляду. Як правило мають постійне переріз по всій довжині.

Балки покриття та перекриття виготовляють зі зварних двотаврових перерізів, гарячекатаних швелерів, труб і двотаврів.

ФЕРМИ ПОКРІВЕЛЬНІ МЕТАЛЕВІ

Використання покрівельних ферм при спорудженні будинків промислового призначення набуло широкого поширення в силу простоти виготовлення і їх порівняно невеликої ваги. Вони можуть бути незамінні при перекритті великих прольотів будівель без використання проміжних опор.

На даний момент найбільш часто зустрічаються ферми з поясами і розкосами з парних кутників, а також ферми, виготовлені із профільних (рідше круглих труб). При великих прольотах будівель для поясів ферм можуть використовувати гарячекатаний швелер або двотавр.

За своєю геометрією в площині ферми можуть бути з паралельними поясами, однопохилі, двопохилі, арочного типу.

За призначенням в конструкції будівлі ферми бувають підкроквяними або кроквяними. Підкроквяні ферми є зв’язкою між несучими колонами і, в свою чергу, виконують функцію основи для кріплення кроквяних ферм.

Найпоширенішим способом з’єднання всіх елементів ферми на сьогоднішній день є напівавтоматична або ручна дугова зварка.

ЗВ’ЯЗКИ ТА ПРОГОНИ

Зв’язки слугують для створення жорсткості і стійкості будівлі, незмінності просторової системи каркасу, забезпечення спільної роботи поперечних рам, а також зручності та швидкості проведення монтажних робіт.

Поділяються на зв’язки між колонами і зв’язки по покриттю.

Зазвичай виготовляються з круглих або профільних труб, кутників. В наш час широке застосування знаходять конструктивні рішення з гнучких зв’язків, які працюють на розтяг.

Прогони в будівлях призначені для прийняття навантаження від покрівлі і передачі її на несучі конструкції балок або ферм. На сьогоднішній день найбільш поширеним варіантом є суцільні прогони, які виготовляються з гарячекатаних швелерів або холодногнутих профілів. При великих навантаженнях можуть бути використані двотаври. Суцільні прогони роблять по розрізній або нерозрізній схемі. Нерозрізна схема дещо знижує металоємність прогонів, але розрізна схема простіша і дешевша в монтажі.

При невеликих ухилах покрівлі прогони працюють за принципом балок, відповідно так само і розраховуються на вертикальне навантаження. При великих кутах нахилу покрівлі прогони працюють на вигин у двох площинах.

Кріпляться прогони до балок і ферм за допомогою фасонних елементів з листового металу або кутника за допомогою болтів або зварювання.

НОРІЙНІ ВЕЖІ

Норійні вежі – це спеціальні споруди, які входять в комплекс зернопереробного обладнання. В першу чергу вони призначені для підтримки норій і розміщення на них додаткового обладнання для очищення зерна.

Крім значних вітрових навантажень норійні вежі відчувають вібраційні навантаження, власну вагу, і вагу транспортованого зерна. Також їх зведення обумовлено необхідністю установки маршових сходів для сервісного обслуговування оголовка норії.

Висота даних конструкцій досягає 40 метрів, що вимагає ретельного проектування, технологічності виробництва і монтажу.

ГАЛЕРЕЇ І ПЕРЕХОДИ

Транспортна галерея – довга порожниста будівельна металева конструкція, призначена для розміщення та укриття в ній технологічних комунікацій. Прогонові будівлі галерей поділяються на несучі конструкції прогонових будівель зі сталевих ферм з паралельними поясами з огороджувальними конструкціями панельного типу з різних матеріалів, а також на несучі конструкції прогонових будівель зі зварних двотаврових балок, в тому числі з огороджувальними конструкціями покриття та перекриття різного типу.

Надсилосні галереї – один з основних елементів пристрою зернового елеватора, являють собою горизонтальні металеві конструкції, конструктивно пов’язані із силосними ємностями елеватора. Вони спираються на металеві стійки (опори) і дахи силосів, на яких в свою чергу розташовуються транспортери для завантаження силосів зерном і проходи для обслуговування транспортерів.

БУНКЕРИ

Бункери входять до складу різних технологічних ліній і призначені для прийому і зберігання сипучих матеріалів в процесі їх переробки.

Можуть бути як відкритого, так і закритого типу з металевим зварним корпусом, обладнані конусним дном. Виготовляються з листової сталі зі встановленням додаткових ребер жорсткості і бандажів.

За своїм призначенням бункери поділяються на приймальні, проміжні і відвантажувальні.

Також при виборі типу бункера враховується його місткість, продуктивність і габаритні розміри.

КРАНОВІ ЕСТАКАДИ

Кранова естакада – це спеціальна інженерна споруда, призначена для установки підвісного або опорного під’ємно-транспортного обладнання як всередині приміщень, так і на відкритому повітрі.

У більшості випадків являють собою відкриті (без огороджень) просторові конструкції з вільностоячими колонами.

Всередині будівель використовуються в тих випадках, коли немає можливості встановити кранове обладнання необхідної вантажопідйомності на існуючі елементи будівлі.

Такі ситуації виникають при реконструкції будівель і споруд, модернізації і розширенні виробничих майданчиків, перепрофілюванні організацій.

У вигляді опор в основному застосовують зварні двотаврові перерізи, круглі труби, швелер.

У якості підкранових балок можуть бути використані зварні двотаврові балки або гарячекатані двотаври серії М (монорейкові).

МАРШЕВІ СХОДИ І ОГОРОЖІ

Маршеві сходи, площадки та огорожі до них дуже поширені в сталевому будівництві і застосовуються як всередині, так і зовні будинків.

Ними обладнано більшість промислових, цивільних і громадських будівель, різних інженерних споруд.

 

Сталеві маршеві сходи служать для переміщення персоналу, обслуговування промислового обладнання, для облаштування кранових майданчиків, обслуговування резервуарів і ємностей. Також маршові сходи використовуються для евакуації людей у ​​разі потреби.

Сходові марші, майданчики і огорожі до них виготовляються з холодногнутих або гарячекатаних профілів (кутник, швелер, смуга, листовий прокат) і мають стандартний ухил щодо горизонталі 45 ° або 60 °.

НЕСТАНДАРТНІ МЕТАЛОКОНСТРУКЦІЇ

Нестандартні металоконструкції  – це вихід за рамки загальноприйнятих правил і розробка нових моделей конструкцій. Розвиток технологій в сучасному проектуванні і виробництві металоконструкцій дозволяє нам знаходити принципово нові рішення задач в області будівництва і архітектури.

У підсумку ми отримуємо результат, який дозволяє задовольнити унікальні вимоги Замовника за розмірами, формою, складністю і зовнішнім виглядом. Такі вироби завжди по своєму оригінальні і відповідають духу Вашого проекту.

Технологія виготовлення нестандартних конструкцій трохи схожа із серійним виробництвом, але вимагає більшої уваги до деталей у процесі проектування і узгодження із Замовником отриманих результатів. Тільки після остаточного затвердження ескізу і креслень, вони можуть бути передані у виробництво.

На тлі стандартних серійних будівель така конструкція буде виглядати яскраво і виразно, що дозволить привернути до неї більше уваги, зацікавити покупців і підвищити прибутковість Вашого бізнесу.